wtorek, 10 października 2017

podziękowanie dla chrzestnych


Jak podziękować rodzicom chrzestnym za to, że byli przy naszym dziecku w dniu Chrztu Świętego? Pomysły są różne i jednym z nich jest ten, prezentowany tu na blogu. Można wręczyć im takie oto pudełka – tzw. exploding box.

Forma pracy nabiera przestrzenności dzięki wielu warstwom papieru ponaklejanym kaskadowo na siebie i przeplecionym koronką sprytnie przyciętą, aby asymetrycznie ozdobić skrzydełka pudełka. Centralnie umieszczony konik na biegunach otoczony jest kwiatami, a kompozycję wokół nich uzupełniają zielone listki.

Na wierzchu na tłoczonym kropkowanym tle znajduje się okrągła tekturka z wzorem chrzczonego malucha. Wewnątrz dzieciątka broni jego własny Anioł Stróż, a kartka z kalendarza przypomina o dacie tego ważnego wydarzenia. 

Na pozostałych skrzydełkach zamieszczony został tekst podziękowania oraz po prostu słowo „dziękuję”, bo tak najprościej chyba okazać wdzięczność za wzięcie na siebie takiego poważnego zadania jakim jest bycie Matką Chrzestną i Ojcem Chrzestnym.

Co do użytych materiałów to są to:
- papier Kapuśniaczek Mini różowy oraz Wiek Niewinności Galeria Papieru
- projekt własny kartki z kalendarza
- centralnie umieszczony konik to wykrojnik Marianne Design LR0347
- kwiatki Wild Orchid Crafts do uzupełnienia kompozycji

Przypomnę też, że w podobnej stylistyce wykonywałam już zapytania o zostanie Matką Chrzestną i Ojcem Chrzestnym, a odnośnik do tego postu jest tutaj: 


6 komentarzy:

 1. Piękne pudełeczko!
  Pozdrawiam ciepło! ♥

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękujemy za udział w naszej zabawie.
  Piękne pudełeczko! Będzie wspaniałą pamiątką dla Rodziców Chrzestnych :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne pudełeczko, bardzo delikatne a tak wymowne. Wspaniała pamiątka.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepiękne pudełeczko, delikatne i eleganckie. Bardzo mi się podobają kolory. Dziękuję za udział w wyzwaniu sklepu Od A do Zet

  OdpowiedzUsuń
 5. Proste, a urocze! bardzo ciekawie wplecione koroneczki ;)

  Dziękuję za udział w wyzwaniu bloga od A do Zet! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Proste, ale za to bardzo eleganckie pudełko. Na pewno sprawi bardzo dużo radości i zaskoczy obdarowaną osobę. Cieszę się, że przyłączyłaś się do naszej zabawy. Pozdrawiam i życzę powodzenia. MargoLa DT sklepu Od A do Zet:)

  OdpowiedzUsuń